logo klubu

o klubu R.C. U Cikána  
Hradec Králové  


main
o klubu
program
fotky
mapa
bus
partneři
kontakt
Tuto stránku o klubu napsal koncem 90tých let minulého století Honza Bednář, tvůrce našich prvních webových stránek.
Myslíme si, že není vůbec třeba něco na původním textu měnit, jen možná pár věcí zde doplnit úvodem.
  • klub funguje pod jedním managementem nepřetržitě již od roku 1993, což z něj dělá jeden z nejstarších, ne-li ten nejstarší, rockový klub v republice
  • tyto stránky navštěvuje zhruba stovka lidí denně a podle současné návštěvnosti koncertů se dá předpokládat, že ještě chvíli fungovat budem.
  • rockotéky jsou již dávnou historií


Majitelka a šéfka U Cikána, Lila Ottová, která stojí za vynikající cikánovskou atmosférou a nespočtem skvělých akcí, za což ji patří náš hluboký dík. Lila Ottová
dj frank Frank Otta (jinak DJ Frank) hudebně obstarává většinu rockoték, při nichž zahraje vše od klasiky šedesátých let k novodobým kapelám.

Kromě něj v klubu mixují muziku DJ "the Pearl Jam Man" Dědek a DJ Kotel, kterému Frank říka DJ Michelin:-)

Každý návštěvník má možnost ovlivnit to, co uslyší, zcela jednoduše - na stolku pod koutem pro DJ leží tužka a sešit na přání, kam se vejde úplně všechno.
Úplně vpravo u piva sedí bývalý DJ Jiří Fanta (jinak DJ Fa), vidět jej však můžete občas i dnes na pivu. (Pokud se vám zdá, že se mračí, tak se usmívá.) dj fa
djové u piva DJ Frank a DJ Fa u piva.
Zvukař Láďa Čáslavský, který se stará o skvělý zvuk, jak při rockotékách tak i při koncertech.

Jeho oblíbenou událostí jsou amnestie pana presidenta.
zvukař
na hospodě Hospoda U Cikána, přes kterou vstupujete do sálu, je otevřena i v týdnu (kdy je otevřeno můžete zjistit na "hlavní stránce").

Na stolku při vstupu či u baru si vyzvedněte aktuální měsíční programy, pokud se rozhlédnete, můžete se informovat o nejbližších koncertech i z plakátů, které jsou rozvěšeny po stěnách.
Při silnějších akcích býval problém s frontou před výčepem, ale při přestavbě o prázdninách roku 1999 byl vybudován na sále bar, což přispělo k uvolňení. u výčepu
výčep 1 výčep 2 U výčepu i na baru lze koupit základní občerstvení od piva až po whisky, včetně nealkoholických nápojů a piva pro řidiče.
Během letních prázdnin 99 získal sál díky mohutné přestavbě novou, útulnější tvář - vznikl nový bar, zvýšily se obě strany, díky čemuž je vidět na pódium snad odevšud, krásně zežloutly léty omšelé sloupy a přibyly barevné okenice, které přispívají k lepšímu udržení zvuku. akce na sále
akce na sále Přestože oficiální začátky sobotních akcí jsou stanoveny na osmou hodinu a přestože koncerty téměř nikdy nezačnou před devátou, před úspěšnějšími z nich bývají nejlepší místa obsazena již kolem sedmé hodiny, kdy se z tohoto důvodu otevírá.

Tento obrázek byl pořízen téměř dvě hodiny před koncertem Tiché dohody.
Po každém koncertě, což bývá kolem jedenácté hodiny, následuje rockotéka, zde je zachycena právě ta po Tiché dohodě.
O konci, který je stanoven na druhou hodinu, se obvykle dozvítě o půl, někdy ale i třeba celou hodinu později, v každém případě se však vyplatí chodit již od osmi, neboť tak nemůže nikomu nic ujít.
akce na sále
akce na sále Takhle nějak vypadá klasická atmosféra rockotéky U Cikána - spousty těl, hudby, tance a potu, kouře a piva - rozhodně se nikdo nenudí - rozhodně se žije!
Ivan Král (se žlutou kytarou na kolenou) před zvenku omšelou budovou U Cikána. Ivan Král